Uzman Psikolog Yasemin AYDIN

1974 yılında İzmir’in Torbalı ilçesinde dünyaya gelen Yasemin AYDIN ilk, orta ve lise eğitimini burada tamamladıktan sonra 1993 yılında Ege Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü’nde eğitimine devam etmiş ve 1997 yılında mezun olmuştur. Aynı bölümde aile danışmanlığı üzerine yüksek lisans yapmış ve Uzman Psikolog unvanını almıştır.

Yükseköğrenim yıllarında otizm üzerine çalışmalarda bulunmuş, üniversite bitirme seminerini de otizm üzerine yapmıştır.

Profesyonel çalışma hayatına 1997 yılında Işık Özel Eğitim Merkezi’nde eğitimci olarak başlamıştır. Burada otizmli çocukların ailelerine yönelik etkileşim grubu çalışmalarında Co-terapist olarak görev yapmıştır.

2000 yılında Başkent Üniversitesi Zübeyde Hanım Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde çalışmaya başlayan Yasemin AYDIN burada görev yaptığı süre boyunca diyaliz merkezinde tedavi gören hastaların günlük yaşam ve hayata uyum konuları üzerinde çalışmalarda bulunmuştur. Takip eden yıllarda Psikoterapi Danışmanlık Merkezi’nde çalışmaya devam etmiştir.

2014 yılında EMDR Edinburg Conference & Workshop Confirmtion, 2016 yılında 41. Uluslararası Psikoterapileri ve 42. Uluslararası Katılımlı Grup Psikoterapileri kongrelerine katılmıştır. Halen Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsüne bağlı eğitimci grubuna aktif katılımcı olarak devam etmekte olan Uzman Psikolog Yasemin AYDIN evli ve 1’i kız, 1’i erkek olmak üzere 2 çocuk annesidir.

Dilerseniz Biz Sizi Arayalım

There is no form selected or the form was deleted.